سیداستارز چیست ؟

سیداستارز جهانی مجموعه‌ای است که در بیش از ۸۰ کشور جهان تاکنون با هدف سرمایه‌گذاری موثر (ImpactInvestment) وارد شده است. این مجموعه با برگزاری رویداد seedstarsworld در بازارهای در حال ظهور از استارتاپ‌های برتر هر کشور دعوت می‌کنند تا در مرحله اول در رویداد مقدماتی که در شهرهای مختلف دنیا برگزار می‌شود شرکت نمایند و تیم‌های برتر در مرحله دوم به رویداد منطقه‌ای و پس از آن به رویداد جهانی در کشور سوییس راه پیدا می‌کنند تا جایزه ۵۰۰ هزار دلاری نصیب تیم اول گردد.

همچنین شبکه سرمایه‌گذارانی که با سیداستارز در ارتباط هستند تلاش می‌کنند تا بر روی استارتاپ‌های مستعد در کشورهای آمریکای جنوبی، آسیا، آفریقا و خاورمیانه سرمایه‌گذاری نمایند.

هدف از این رویداد ، نمایش ظرفیت کارآفرینی و فناوری اطلاعات شرکت های نوپا در عرصه داخلی و بین المللی می باشد که باعث پیشرفت دستاورد های تکنولوژی ایران خواهد شد و علاوه بر آن باعث ایجاد فضای رقابتی بین محصولات این حوزه در ایران و سطح بین المللی و جذب سرمایه خارجی می گردد.

کشور ایران نیز تاکنون ۴ سال میزبان این رویداد بوده است و در این ۳ سال نمایندگان مختلفی را به عنوان استارتاپ برتر به رویداد جهانی اعزام نموده است. ثبت نام برای استارتاپ ها رایگان است .

  • سیداستارز ۲۰۱۴ –این رویداد در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد که در آن ۱۰ استارتاپ برتر حضور داشتند و ۶۰ نفر نیز در این رویداد شرکت نمودند.”بلاکس” برنده اولین دوره این رقابت بود.
  • سیداستارز ۲۰۱۵ – این رویداد در شتابدهنده آواتک برگزار شد که در آن ۴۰ استارتاپ ثبت نام نمودند و ۱۰ استارتاپ برای ارائه بر روی استیج انتخاب شدند. در این رویداد بیش از ۱۲۰ نفر نیز شرکت کردند. اسمارت بین استارتاپ فعال در حوزه کنترل هوشمند گلخانه برنده این مسابقه شد.
  • سیداستارز ۲۰۱۶ – این رویداد در باشگاه پیام (مجموعه وزارت ارتباطات و اطلاعات) برگزار شد و ۵۰ استارتاپ در آن ثبت نام نمودند. همچنین بیش از ۲۳۰ نفر در این رویداد شرکت نمودند. دونیت در این سال به مقام نخست رسید.
  • سید استارز ۲۰۱۷ –این رویداد در باشگاه پیام (مجموعه وزارت ارتباطات و اطلاعات) برگزار شد و بیش از ۵۵ استارتاپ در آن ثبت نام نمودند. همچنین بیش از ۲۵۰ نفر در این رویداد شرکت نمودند. در این رویداد استارتاپ داستان من به مقام نخست رسید.